Wirtualne biuro – idea

wirtualne biuro warszawa śródmieście

Wirtualne biura wydają Ci się nowym pojęciem? Nic bardziej mylnego! Działają one na rynkach światowych już ponad 20 lat! Cieszą się ogromnym powodzeniem wśród właścicieli małych i średnich firm. Jak narodził się pomysł tworzenia wirtualnych biur? Kto wpadł jako pierwszy na ten pomysł? I w końcu, czy wirtualne biura naprawdę zapewniają przedsiębiorcom korzyści? O tym w poniższym artykule.

Potrzeba matką wynalazków

Znane przysłowie mówi, że potrzeba jest matką wynalazków. To prawda. Ale jeszcze wcześniej jest obserwacja, bo to na jej podstawie można stwierdzić, co jest nam naprawdę potrzebne.  Jeżeli chodzi o biura wirtualne, to takiej obserwacji dokonał Ralph Gregory w roku 1994. Zauważył on, że jest wielu przedsiębiorców takich jak on, którzy nie potrzebują własnego biura do tego, aby sprawnie prowadzić swoją działalność. Już rok później, założył on swoją firmę Intelligent Office Your Business Simplified, z siedzibą w stanie Kolorado, która działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego i cieszy się bardzo dużą popularnością.

 

Praca w domu, albo w biurze stacjonarnym? Nie! Jest więcej opcji!

Biura wirtualne w Warszawie, w Kolorado, czy w jakimkolwiek innym zakątku na świecie pokazują, że nieprawdą jest, iż mamy do wyboru dwie drogi prowadzenia działalności: albo z domu, albo z biura stacjonarnego. Jest wielu przedsiębiorców, freelancerów i profesjonalistów w swoich dziedzinach, którzy chcą pracować w warunkach domowych, w trybie zdalnym, ale korzystając z profesjonalnych narzędzi biznesowych: poczty e-mail, odbioru korespondencji, obsługi połączeń telefonicznych – wszystko to jest możliwe decydując się na wirtualne biuro w Warszawie.

Wiele osób jest jeszcze dziś przekonanych, że zakładając firmę ma do wyboru dwie możliwości:

Praca zdalna – dla wielu osób, zwłaszcza tych, którzy mogą cieszyć się z wykonywania wolnych zawodów, praca w domu jest bardzo komfortowa. Mogą pracować w znajomym dla siebie otoczeniu, w przestrzeni, która jest dla nich wygodna i przyjazna, w godzinach, które im odpowiadają itd. Jednak, aby praca w domu była efektywna, trzeba zakupić odpowiedni sprzęt biurowy. Ponadto, trzeba samemu zająć się odbieraniem e-maili, a także telefonów i umawianiem spotkań, co jest meczące i utrudnia codzienny rytm pracy – po prostu trudno się nad nią skupić. Kolejnym minusem pracy z domu jest trudność w zapraszaniu klientów. Gdzie mielibyście rozmawiać? Przy biurku w salonie? W domowym biurze, w którym zazwyczaj jest bałagan? W kuchni przy stole? Wielu przedsiębiorców pracujących z domu wybiera wtedy opcję lunchową – zaproszenie klienta do restauracji jest jednak kosztem, który nie zawsze się zwraca.

wirtualne biuro warszawa najtaniej

Praca w biurze stacjonarnym – wiele osób nie wyobraża sobie pracy gdzie indziej, niż w dobrze przygotowanym biurze poza domem. To sprawia, że mogą oderwać się od codziennych spraw i otoczenia domowego, co pozwala im skupić się na pracy i na działaniach w konkretnym dniu. Jednak, wiele osób korzysta z biura stacjonarnego z konieczności, najczęściej z powodów, które zostały wymienione wyżej, tzn. aby mieć gdzie przyjmować klientów, aby mieć miejsce na sprzęty biurowe (zwłaszcza, gdy dysponują własnym małym mieszkaniem).

Jak widać, obie te opcje mają swoje zalety i wady. Ralph Gregory tworząc ideę biur wirtualnych postanowił połączyć wyłącznie zalety pracy zdalnej i pracy w biurze stacjonarnym. Dzięki temu:

  1. Możesz cieszyć się pracą z dowolnego miejsca: możesz pracować w swoim domowym biurze, nie wychodząc z łóżka, na kanapie, w parku, na tarasie domku campingowego, który wynająłeś dla rodziny na wakacje, czy z kawiarni.
  2. Biuro wirtualne w Warszawie to gwarancja prestiżowego adresu w centrum miasta: Marszałkowska 58. Dzięki temu, Twoja firma będzie dobrze odbierana przez klientów.
  3. Zyskujesz wirtualny adres pocztowy, co oznacza, że możesz pisać go jako adres do korespondencji, możesz umieścić go na wszelkich dokumentach oraz na wizytówkach.
  4. Otrzymujesz możliwość skorzystania z przestrzeni biurowej, jeżeli zajdzie konieczność spotkania z klientem. Biuro w centrum Warszawy na pewno zrobi na nim wrażenie.
  5. Możesz korzystać z w pełni wyposażonych biur.
  6. Firmy oferujące możliwość wynajmu wirtualnego biura, oferują także możliwość wynajęcia na godziny profesjonalnych sal konferencyjnych.
  7. Masz pełen komfort: możesz pracować z domu, albo w biurze – wybór należy do Ciebie.
  8. Masz zapewniona profesjonalną obsługę recepcyjną – wirtualne biuro w Warszawie zapewnia obsługę e-maila, obsługę korespondencji, a także obsługę telefoniczną

Wirtualne biura w Warszawie – korzystaj z możliwości!

Wirtualne biura w Warszawie, jak i te działające na całym świecie, dają przedsiębiorcom wiele możliwości. Warto z nich korzystać, aby optymalizować koszty i zapewniać sobie maksymalny komfort pracy, który oczywiście wpływa na produktywność, która z kolei przekłada się na realny zysk. Aby przekonać się o skuteczności takiego rozwiązania, powinieneś je wypróbować. Korzystaj z możliwości biznesowych, jakie daje Ci rynek i przekonaj się, że są naprawdę opłacalne.