Biuro serwisowane – zalety i korzyści

biuro serwisowe

Biura serwisowane obecne są na polskim rynku już od kilkunastu lat. Mimo to nie są jeszcze bardzo znanym rozwiązaniem w naszym kraju. Najwięcej biur serwisowanych działa w dużych miastach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku. Korzystają z nich zagraniczni handlowcy, prawnicy, właściciele jednoosobowych firm oraz Ci, którzy zatrudniają kilku lub kilkunastu pracowników. Dlaczego z biur serwisowanych warto korzystać? Postaramy się przybliżyć tę kwestię.

Biura serwisowane w centrum Warszawy – profesjonalne rozwiązanie

Kiedy przedsiębiorca zakłada własną działalność, musi przemyśleć wiele bardzo różnych kwestii. Ważne jest opracowanie koncepcji biznesowej, wykonanie biznesplanu, kalkulacje związane z kosztami oraz wydatkami firmy. Bardzo istotnym elementem jest również sfera marketingowa. Trzeba dobrze przygotować się do tego, jak zareklamować firmę/markę/produkt. Jednym, bardzo ważnym, elementem marketingowym okazuje się biuro, a dokładniej adres siedziby firmy. Dlaczego?

Po pierwsze, biuro w dobrej dzielnicy zwiększa zaufanie klienta do firmy.

Po drugie, biuro w centrum miasta, np. Marszałkowska 58  w Warszawie, to adres, który zwiększa prestiż.

Po trzecie, biuro w centrum to gwarancja, że Twój klient szybko Cię znajdzie.

Po czwarte, dzięki temu, że biuro usytuowane jest w dobrym miejscu, możesz wyjść na szybki lunch, zabrać klienta na kawę, czy szybko załatwić sprawy urzędowe.

To, że biuro w centrum Warszawy to bardzo korzystne rozwiązanie, wie raczej każdy. Jednak jest pewien problem: wynajęcie przestrzeni biurowej w centrum miasta takiego jak Warszawa czy Kraków jest ogromnie trudna! A nawet, jeżeli przestrzeń taka się znajdzie, cena może być naprawdę bardzo wysoka. I właśnie dlatego powstały miejsca takie jak biuro serwisowane.

Biura serwisowane w Warszawie to najbardziej profesjonalne rozwiązanie z oferowanych dziś na rynku ofert wynajmu przestrzeni biurowej. Powodem jest przede wszystkim kompleksowość usługi. Decydując się na biuro serwisowane w centrum, do Twojej dyspozycji jest przestrzeń biurowa, sale spotkań i sale konferencyjne, łącze internetowe, media wliczone do ceny, wsparcie profesjonalistów różnych dziedzin (m.in. informatyków), obsługę recepcyjną (odbieranie telefonów, poczty).

biuro serwisowe w warszawie

Biuro serwisowane do wynajęcia w Warszawie – koszty, które trzeba ponieść

Każdego przedsiębiorcę interesują koszty wynajmu przestrzeni biurowej – to zupełnie naturalne. Wszystkie koszty należy bardzo skrupulatnie zaplanować – oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe. Biura serwisowane do wynajęcia w Warszawie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się rozwiązaniem drogim. Jednak, jeżeli przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu, można wyciągnąć zupełnie inne wnioski. Ale po kolei.

Koszty związane z wynajem biura serwisowanego mogą się znacznie różnić. Dlaczego? Przede wszystkim koszty uzależnione są od miasta, w którym chcesz wynająć przestrzeń biurową. Należy liczyć się z tym, że największe miasta takie jak Warszawa czy Kraków, będą miały najwyższe stawki. Dodatkowo, liczy się również dzielnica, w które lokal się znajduje. Jeżeli jest to centrum miasta, cena będzie znacznie wyższa, niż jeżeli biuro serwisowane znajdowałoby się w dzielnicy oddalonej od centrum.

Biuro Kamienica oferuje biura serwisowane w centrum Warszawy – Marszałkowska 58 od niespełna 1800 PLN za biuro 2-osobowe do 3600 PLN za wynajęcie biura dla 5 osób.

Koszt ten może wydawać się wysoki, jednak jest to koszt pozornie wysoki. Dlaczego? w tej stałej opłacie, wliczone są:

– komfortowe miejsca pracy,

– obsługa recepcyjna,

– obsługa spotkań biznesowych,

– dostęp do Sali konferencyjnej,

– szerokopasmowy Internet,

– urządzenia biurowe: xero, drukarka, skan,

– dostęp do w pełni wyposażonej kuchni.

Koszt wynajęcia biura serwisowanego zawiera w sobie obsługę, media, wyposażenie i podatki. Warto porównać ten koszt z pieniędzmi, które należałoby wydać na wynajęcie powierzchni biurowej w tej samej okolicy, doliczając opłaty za media, obsługę biura oraz zakup wszystkich potrzebnych sprzętów i mebli. Oprócz pieniędzy należy wziąć również pod uwagę czas, który przedsiębiorca musiałby stracić, aby biuro urządzić, a następnie dbać o nie i utrzymywać je w należytym porządku.

Biura serwisowane, zarówno w Warszawie, jak i w wielu innych miastach, cieszą się coraz większą popularnością. Ich użytkownicy są zadowoleni tylko z niższych kosztów i możliwości korzystania z prestiżowego adresu, ale również ze stabilności  ponoszonych kosztów (które są niezmienne) a także elastyczności umowy. Decydując się na biuro serwisowane, nie trzeba powiem podpisywać długoterminowych umów.

W naszych biurach serwisowych panuje doskonała atmosfera do robienia interesów. Zapewniamy profesjonalna obsługę oraz fachowe doradztwo profesjonalistów różnych dziedzin. Nasi klienci mogą liczyć na pomoc prawników, księgowych i informatyków. Zapewniamy również o miłym klimacie – oddajemy dla Państwa strefę komfortu, a także w pełni wyposażoną kuchnię. Wszystko to sprawia, że praca w biurze serwisowanym jest bardzo przyjemna i wydajna!